Havuz Aydınlatma Sistemleri Nedir?

Daha net bir görüş ve aydınlık bir havuz her yüzme havuzu için gereklidir. Havuzun içinde ve dışında ışıklandırma için gerekli ekipmanlar vardır. Normal ampullerden farklı olarak suya dayanıklı olan ve aydınlatma seviyesi yüksek olan led lambalar havuzun içine monte edilmeye uygun üretilmiştir. Akşam ve gece saatlerinde de yüzmeye olanak sağlayan ve görsel açıdan güzel duran havuz aydınlatma sistemleri sayfamızda sizlerle. Oldukça işlevsel olan bu sistemler uzun ömürlü kullanım avantajının yanı sıra elektrik tasarrufu da yapar. 12 volt led havuz lambaları su altı ve dış alanlar için kullanılacak türlerde üretilmiştir.

Dayanıklı ve ısı yayma önleyici yapıları ile led lambalar su altında güvenle kullanılabilir. Gittikçe kullanımı yaygınlaşan havuz aydınlatma sistemlerinin bir diğer kullanım alanları basamaklar ve havuz merdivenlerinin kenarlarıdır. Düşük ışıkta dahi daha rahat görmeyi sağlayan ışıklar görsel açıdan da göze hitap etmektedir. Sıva altı kovanlı tip havuz lambası merdivenlerde boru tip aydınlatmalar da kullanılır. Havuz içi aydınlatmaların özellikleri;

  • Loştaştırma,
  • Şoka dayanıklılık,
  • Uzun ömürlü kullanım,
  • Geniş renk seçeneği,
  • Boyut seçeneği,
  • Verimlilik,
  • Tasarruf.

Yeni teknolojiler sayesinde tek bir lambadan farklı renklerde ışıklar elde edebiliyorsunuz. RGB renk teknolojisi ile yeşil, kırmızı ve mavi renkleri bir arada bulabiliyorsunuz. Ayrıca üç ana renk, geçişler sırasında farklı renkleri de ortaya çıkarıyor. Farklı aydınlatma ayarları ile renk geçiş hızlarını ve renk ayarlamalarını yapabiliyorsunuz. Havuz içinde kullanabileceğiniz modelleri mevcuttur. Böylece havuzunuzu aydınlatırken görsel bir şölen de izleyebilirsiniz.

Süs havuzları için de ışıklandırma oldukça önemli bir unsurdur. Süs havuzunun sadece tabanına değil fıskiyelerine de ışıklandırma yapabilirsiniz. Ayaklı spot lambalar ve rgb armatürler fıskiyeler üzerinde en sık kullanılan aydınlatma türleridir. Rgb aydınlatmalar için farklı kablolar ve tesisatlar gerekli olabilir. Sıfırdan bir havuz yapacaksanız alt yapıyı rgb aydınlatmalar ile uyumlu halde kurmayı tercih edebilirsiniz. Sıfırdan bir aydınlatma alt yapısı kuracak iseniz sayfamızda ihtiyacınız olan tüm malzemelere ulaşabilirsiniz. Aydınlatmaların fiyatları ürünlerin boyutlarına, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilir.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s